Projekt domu jednorodzinnego Prosty i tradycyjny Żegocina J3

Zespół projektowy
Dodatkowe informacje
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
844852367
844852367
Elewacja południowa zabezpieczona została przed nasłonecznieniem systemem żaluzji zewnętrznych z możliwością sterowania kąta ułożenia lamelek. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na nadmiar nasłonecznienia a jednocześnie kształtuje wygląd elewacji. Żaluzje fasadowe, powstrzymując większość promieni słonecznych bezpośrednio wpadających do wnętrza, skutecznie zabezpieczają pomieszczenia przed nagrzaniem oraz stwarzają korzystne warunki optyczne. Dodatkowo, swoboda regulacji kąta nachylenia listew umożliwia wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia.
654974032
654974032
Prosta forma budynku przełamana została nietypowymi oknami, które z płaszczyzny połaci dachowej łączą się z oknami pionowymi na ścianie. Wykorzystano okna tzw kolankowe, które atrakcyjnie przedłużają w dół okna połaciowe – połączenie okien dachowych i pionowych w ściance kolankowej umożliwia pełen, niczym nieograniczony widok. Regularny rytm okien przełamuje prostotę elewacji. Niestety okna kolankowe są dość kosztowną inwestycją, w Polsce dostępne okna są u 4 producentów Fakro, Velux, Roto oraz Okpol. Nie warto ryzykować łączenia zwykłego okna dachowego z tradycyjnym pionowym gdyż nie ma w tym rozwiązaniu specjalnych kołnierzy uszczelniających, tanie rozwiązanie w zakupie może okazać się kosztowne w naprawach usterek.
836092064
836092064
Duże kwatery okienne doświetlają doskonale salon, natomiast wysunięty okap chroni wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się. Oczywiście przy tak dużych przeszkleniach warto zainwestować w okna o szybach nisko-emisyjnych, będziemy cieszyć się pięknym widokiem z okna bez konieczności stosowania dodatkowych przesłon okiennych. W jednokomorowej szybie zespolonej, zoptymalizowana powłoka niskoemisyjna zapewnia współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 1,0 W/(m2K). W szybie dwukomorowej (bez użycia kryptonu), współczynnik przenikania ciepła osiąga wartość 0,5 W/(m2K), co kwalifikuje produkt do użycia w budownictwie niskoenergetycznym.
893433674
893433674
Żaluzje zewnętrzne składają się z płaskich listew ruchomych, wykonanych z taśmy aluminiowej, powlekanych specjalnymi powłokami lakierniczymi, gwarantującymi odporność na warunki atmosferyczne i oddziaływania mechaniczne podczas pracy listew. Solidna konstrukcja i wykończenie prowadnic, blach osłonowych i elementów mocujących zapewnia systemowi stabilność i trwałość. Od strony wschodniej zlokalizowano główną sypialnię właścicieli, układ okien wynika bezpośrednio aranżacji wnętrz. Wygląd zewnętrzny budynku jest odzwierciedleniem układu funkcjonalnego wnętrza budynku.
Prosta forma budynku przełamana została nietypowymi oknami, które z płaszczyzny połaci dachowej łączą się z oknami pionowymi na ścianie. Wykorzystano okna tzw kolankowe, które atrakcyjnie przedłużają w dół okna połaciowe ? połączenie okien dachowych i pionowych w ściance kolankowej umożliwia pełen, niczym nieograniczony widok. Regularny rytm okien przełamuje prostotę elewacji. Niestety okna kolankowe są dość kosztowną inwestycją, w Polsce dostępne okna są u 4 producentów Fakro, Velux, Roto oraz Okpol. Nie warto ryzykować łączenia zwykłego okna dachowego z tradycyjnym pionowym gdyż nie ma w tym rozwiązaniu specjalnych kołnierzy uszczelniających, tanie rozwiązanie w zakupie może okazać się kosztowne w naprawach usterek.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok