Budynek jednorodzinny o klasycznych proporcjach J15

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c.
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
nowoczesna architektura w klasycznych proporcjach
NOWOCZESNA ARCHITEKTURA W KLASYCZNYCH PROPORCJACH
Kolorystyka elewacji utrzymana w odcieniach bieli szarości i antracytu , bardzo dobrze komponuje się z pięknym jurajskim krajobrazem , nie stanowiąc dla niego konkurencji a spokojnie w niego wpisując  
elewacja frontowa nowoczesnego budynku
ELEWACJA FRONTOWA NOWOCZESNEGO BUDYNKU
Budynek jednorodzinny został zaprojektowany w proporcjach standardowo stosowanych dla wiejskiej chałupy czy stodoły, wysokość dachu do ściany w stosunku 2/3. Dzięki temu zabiegowi dom pomimo rozłożystości daje wrażenie mniejszego optycznie i dobrze osadzonego na działce.
prosty efektowny dom jednorodzinny
PROSTY EFEKTOWNY DOM JEDNORODZINNY
Piękno tkwi w prostocie , prosta forma domu , posiada kontynuację w aranżacji ogrodu z którym tworzy spójną całość.
taras drewniany inny niz wszystkie
TARAS DREWNIANY INNY NIZ WSZYSTKIE
Zabudowa w układzie litery L pozwoliła odseparować się od sąsiadów i ulicy znajdujących się na północnej stronie działki, tworząc jednocześnie kameralną pół zamkniętą, zaciszną przestrzeń z tarasem i widokiem na dolinki jurajskie.
dom otwarty na ogrod
DOM OTWARTY NA OGROD
Dom zaprojektowano tak by otwieral się na ogród, jednocześnie zapewniając maksymalną intymność użytkownikom i tworzył osłonięte wnętrze. W tym celu zastosowano kształt zabudowy w kształcie litery L.
naturalne materialy w ogrodzie przy nowoczesnym budynku
NATURALNE MATERIALY W OGRODZIE PRZY NOWOCZESNYM BUDYNKU
W projekcie zastosowano naturalne materiały jak: granit, żwir, drewno. Zastosowane materiały komponują się z otaczającą zielenią. Zastosowano deski tarasowe na podkonstrukcji aby zapewnić odpowiednią wentylację tarasu, ponadto taras obsypano żwirem aby woda mogła swobodnie wnikać w grunt, nie tworząc zastoin.
poprawne zestawienie materialow dalo ciekawy efekt wizualny
POPRAWNE ZESTAWIENIE MATERIALOW DALO CIEKAWY EFEKT WIZUALNY
Zastosowane materiały takie jak : aluminium, szkło, drewno i kamień, doskonale komponują się ze sobą nawzajem dając efekt bardzo spokojnej i eleganckiej architektury, komponującej się z krajobrazem.
wspolczesny prosty budynek mieszkalny
WSPOLCZESNY PROSTY BUDYNEK MIESZKALNY
Prosta bryła domu o klasycznych proporcjach , nadaje architekturze spokoju i pozwala na dobre skomponowanie z kontekstem i wtopienie w krajobraz.
sciana bez okien 3 m od  granicy
SCIANA BEZ OKIEN M OD GRANICY
Na elewacji północno wschodniej , celowo zminimalizowano ilość otworów okiennych by dom był bardziej energooszczędny. Dom od strony północno wshodniej zbliżony na 3m od granicy by jak najwięcej terenu zostało na ogród.  

Zabudowa w układzie litery L pozwoliła odseparować się od sąsiadów i ulicy znajdujących się na północnej stronie działki, tworząc jednocześnie kameralną pół zamkniętą, zaciszną przestrzeń z tarasem i widokiem na dolinki jurajskie.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok