Architekt Kraków - Indywidualny projekt dużego prostego i nowoczesnego domu z płaskim dachem i pomysłem na elewacje z gresem na działce ze spadkiem pod Poznaniem

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. w składzie: mgr inż. arch. Jolanta Smolarska
Dodatkowe informacje
Projekt architektoniczny indywidualny - opracowany na indywidualne zamówienie Klienta. Nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
Dom, willa, rezydencja, po prostu duży nowoczesny dom pod Poznaniem to nasz nowy projekt który został zrealizowany i z przyjemnością prezentujemy zdjęcia z realizacji tego ciekawego projektu indywidualnego. Architekt Kraków zaprojektował prosty dom składający się z brył prostych prostopadłościennych przenikających się ze sobą. wykończenie elewacji wykonano w trzech kolorach, rdzawe płytki gresowe w górnych partiach elewacji, jasny biały tynk jako kolor wiodący nadający budynkowi lekkości i czarny tynk w miejscach gdzie trzeba było dodatkowo urozmaicić elewacje tego nowoczesnego domu. W projekcie domu zastosowano duże przeszklenia jednak unikając przeszkleń typu fasadowego. Działka pozsiadała nieduży naturalny spadek terenu który został wykorzystany na utopienie części technicznej i garaży do których wejście i wjazd są niżej niż główne wejście do domu. Duża powierzchnia tego nowoczesnego domu pozwoliła zaprojektować elewacje które są rozłożyste i wpasowane w teren przez co dom dobrze wygląda na działce. Ciekawym akcentem jest detal architektoniczny w postaci balustrady malowanej proszkowo na biało która świetnie kontrastuje z gresowymi płytkami którymi została obłożona cześć elewacji , jednocześnie ta designerska balustrada zaprojektowana specjalnie na potrzeby tej willi pod Poznaniem [pięknie odcina się na tle nieba. Budynek jest prosty elegancki i nie ekstrawagancki ale dzięki temu ten nowoczesny projekt rezydencji z biegiem czasu nadal będzie wyglądał świetnie, ponieważ dobry projekt i dobra architektura są ponadczasowe. Zapraszam do Galerii zdjęć z realizacji tego ekskluzywnego domu z okolic Poznania: